PRAVÁ KŮŽE OD ROKU 1902

Josef Strnad, spol. s r.o., výroba usní, Solnice

Více než sto let rodinné tradice

Koželužna Josef Strnad je se svou více než stoletou historií jedním z nejstarších nepřetržitě fungujících podniků svého druhu v České republice. Bez úhony přečkala dvě světové války, čtyřicet let komunistické vlády a nástup levné konkurence z Východu.

V roce 1902 založil pan Josef Strnad malou koželužnu ve městě Žamberk. Po 44 letech úspěšného fungování firmy se v roce 1946 jeho syn rozhodl výrobu rozšířit a společně se svým přítelem panem Jaroslavem Dohnálkem zakoupil větší provoz v Solnici, který bohužel fungoval v rukou stávajících majitelů pouze dva roky, protože byl stejně jako veškeré další soukromé podniky po Únoru 1948 znárodněn nastupujícím komunistickým režimem. Podnik naštěstí nepotkal stejný osud jako mnoho jiných firem, nezanikl a dalších 44 let fungoval v rámci národního podniku Rukavičkářské závody Dobříš. Po pádu komunistického režimu byla koželužna v roce 1992 navrácena potomkům Josefa Strnada a Jaroslava Dohnálka, kteří od té doby pokračují v rodinné tradici.

Kvalitní výroba bez kompromisů

Ke zpracování používáme kvalitní surové kůže i polotovary od vybraných dodavatelů z celého světa. Materiál odebíráme nejen z České republiky a ze Slovenska, ale i z Rakouska, Německa, Polska, Švýcarska nebo Etiopie. Zpracováváme kůže ze spárkaté zvěře, kozí, kůzlečí a telecí kůže a dovážené kůže z jehňat.

Mezi naše stálé a tradiční klienty patří výrobci rukavic, ale i přední výrobci kvalitního značkového oblečení z celé Evropy.

Exportujeme do Německa, Rakouska, Francie, Polska, Maďarska a dalších zemí.

Maximální vstřícnost vůči zákazníkovi

Náš sortiment zahrnuje širokou škálu usní rukavičkářských a oděvních: usně z jehnětin, kozlečin, kozin a teletin, zámišové usně („jelenice“) ze srnek, jelenů, daňků a muflonů, ale i technické, hudební, knihařské a čalounické usně.

Pokud má klient speciální požadavky, není problémem ani zakázková výroba a barvení usní podle dodaných vzorků, dodatečné úpravy hotových usní a samozřejmě i jejich zasílání zákazníkům, včetně zásilek do zahraničí.

Doplňkovým sortimentem vyrobeným z našich usní, který budeme prezentovat a prodávat v tomto e-shopu jsou peněženky, pásky, etue různých rozměrů, klíčenky, taštičky, náramky, dámské a pánské kožené rukavice a neposlední řadě i stále více populárnější rukavice na řízení - tzv šoférky.

Pro motoristy máme i něco na údržbu jejich plechových miláčků - pravou jelenici a houbičku z jelenice.